Resultater

Her kan du se resultater opnået af elever fra Frederiksberg Karateskole til diverse turneringer siden 1999 hvor skolen blev startet.

Huskvarna Open 2017

1. plads, Sanuel Hallas

Oyama Cup 2017

1. plads og bedste teknikker, Samuel Hallas

BS Cup 2017

3. plads, Samuel Hallas, 14-17 år

DM 2017

3. plads, Rita Bokán, kvinder sværvægt

Jinzen Do Cup 2016

1. plads, Samuel Hallas, Kumite og kata

Oyama Cup 2016

1. plads, Samuel Hallas

DM Kata 2016

2. plads, Rasmus Brøndsted (kyu grader)

Roskilde Cup 2016

1. plads, Samuel Hallas

DM Kata 2015

1. plads, Shihan Mads Friis

Oyama Cup 2015

1. plads, Samuel Hallas

3. plads, Vincent E Ferraro

Roskilde Cup 2015

1. plads, Samuel Hallas

Oyama Cup 2014

1. plads, William Friis

2. plads, Samuel Hallas

3. plads, Vincent E Ferraro

2. plads, Anton Oppenheim

Roskilde Cup 2014

1. plads, Anton Oppenheim

1. plads, Alexander Friis

Oyama Cup 2013

1. plads og bedste fighter, Samuel Hallas

1. plads, William Friis

2. plads, Anton Oppenheim

2. plads, Troy

Danish Open 2013

3. plads, Jogvan Joensen, mellemvægt

Roskilde Cup 2013

1. plads, Rasmus Brøndsted, letvægt
1. plads, William Friis, børn mellemvægt
1. plads, William, børn sværvægt
2. plads, Lucas, børn mellemvægt
2. plads, Samuel, børn letvægt
2. plads, Troy, børn sværvægt
3. plads, Anton, børn mellemvægt

Roskilde Cup 2012

1. plads, Markus Therkildsen, mellemvægt
3. plads, Thomas, letvægt
1. plads, Lucas, børn letvægt
1. plads, Troy, børn sværvægt
3. plads, William, børn sværvægt

DM 2012

3. plads, Jogvan Joensen, mellemvægt

Roskilde Cup 2011

2. plads, Lucas, børn

DM Kata 2010

2. plads, Diana Kriegel

Roskilde Cup 2010

3. plads, Esben Wedel, mellemvægt
3. plads, Lucas, børn
3. plads, William Friis, børn

Fyn Open 2010

1. plads, Jogvan Joensen, sværvægt

Roskilde Cup 2009

1. plads, Jogvan Joensen, mænd mellemvægt
1. plads, Frederik Rokkjær, juiorer
3. plads, Rasmus Larsen, mænd letvægt

Oyama Cup 2008

3. plads, Frederik Rokkjær (juniorer modereret knockdown)

Roskilde Cup 2008

1. plads, Frederik Rokkjær, juniorer
2. plads, Jogvan Joensen, mænd mellemvægt

Fyn Open 2007

3. plads, Steffen Hoel, Sværvægt

Oyama Cup 2007

3. plads, Frederik Rokkjær (juniorer modereret knockdown)

Roskilde Cup 2007

1. plads, Frederik Rokkjær, juniorer
2. plads, Steffen Hoel, mænd sværvægt

Oyama Cup 2006

3. plads, Junquing Quian (juniorer modereret knockdown)

DM og Fyn Open 2006

2. plads, Silas Inoue, Letvægt
3. plads, Junquing Quian, Juniorer -60 kg

British Open 2006

Silas Inoue, Bedste fighter

Welsh Open 2005

2.plads Silas Inoue i letvægt
1.plads Charlotte Wisøfeldt letvægt Welsh Open 2005, samt hurtigste Knockdown pokalen (32 sek.)

DM knockdown 2005

3. plads og teknikerpokal, Silas Inoue, letvægt

Oyama Cup 2005 Børn og Juniorer

2. plads og teknikerpokal, Junquing Quian, +50 kg

Roskilde Cup 2005

2. plads Casper Bloch Sværvægt

EM 2005

3. plads Silas Inoue Letvægt

Shin Go Ryu Cup 2005

2.plads Charlotte Wisøfeldt, letvægt

DM i Knockdown 2004

2.plads Charlotte Wisøfeldt, Kvinder Letvægt
3.plads Silas Inoue, Letvægt + Fighterpokal

Roskilde Cup 2004

1.plads Janus Storch, Sværvægt
2.plads Henrik Weber, Sværvægt
1.plads Junquing Qian, Junior -50 kg

Danish Open 2004

Bedste fighter Silas Inoue

Shin Go Ryu Cup 2004

1.plads Henrik Weber, sværvægt
2.plads Charlotte Wisøfeldt, letvægt
3.plads Søren Vand, mellemvægt

Fyn Open 2003

1.plads Silas Inoue, letvægt + bedste teknikker

DM Knockdown 2003

2.plads Kim Paulsen, mellemvægt

Danish Open 2003

3. Plads Kim Paulsen

Shin Go Ryu Cup 2003

1.plads, Lars Martinussen, Letvægt (dangrader)
1.plads, Silas Inoue, Letvægt
3.plads, Tobias Garde, Sværvægt

Roskilde cup 2003

1 plads Henrik Weber, Sværvægt

Roskilde 2002

2.plads Per Butskov Mellemvægt

Shin Go Ryu Cup 2002

2.plads Lars Martinussen Letvægt (dangrader) + figtherpokal
2.plads Benjamin Lundstrøm Sværvægt (dangrader)

DM knockdown 2002

3.plads Kim Paulsen, Mellemvægt + Fighterpokal

Fyn Open 2002

1.plads Silas Inoue, Letvægt

DM Kata 2002

3. plads Benjamin Lundstrøm

Shin Go Ryu Cup 2001

3.plads Lars Martinussen Letvægt (dangrader)
2.plads Niels Stage Mellemvægt

2.plads Silas Inoue Letvægt + figtherpokal

Danish Open 2001

2.plads Kim Paulsen Mellemvægt

Roskilde 2001

1.plads Silas Inoue Letvægt
1.plads Joachiem Marques Mellemvægt
1.plads Niels Stage sværvægt

DM 2000

Figtherpokal Kim Paulsen

Fyn Open 99

2.plads Niels Stage mellemvægt